Keçiören’de Neşet ERTAŞ Destanı


Keçiören Belediyesi ve Kırşehirli Dernekler Federasyonu iş birliğinde usta ozan Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. yıl dönümü anısına ‘Neşet Ertaş Destanı’ adıyla anma etkinliği düzenlendi.

HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz’ün yazıp, hazırlayıp sunduğu ve HAMOY’un ses ve saz sanatçılarının Neşet Ertaş’ın birbirinden güzel ezgilerini seslendirdiği program Keçiören Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde 22 Eylül 2022’de gerçekleştirildi. Düzenlenen anma programında Neşet Ertaş türkülerine vatandaşlar da eşlik ederek hem hüzünlü hem de eğlenceli anlar yaşadı.

Neşet Ertaş’ın yaşamını, sanat anlayışını ve yaşam felsefesini şiirsel bir biçimde dile getiren programa; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, milletvekilleri Hacı Turan, Mustafa Kendirli, Nevin Taşlıçay, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Bayındır,  Anayasa Mahkemesi üyesi Recai Akyel, Kamu Etik Kurulu Başkanı Zerrin Güngör, Vali Kadir Çakır ve Lütfullah Bilgin, Ankara Vali Yardımcısı Sibel Köse, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, birçok bürokrat ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Törende Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve milletvekilleri Nevin Taşlıçay ile Hacı Turan birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz’e Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Keçiören Belediyesi tarafından birer plaket verilerek teşekkür edildi. 

Büyük usta Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. yılı anısına hazırlanan “Neşet Ertaş Destanı” programına HAMOY solistleri Nahide Tokgöz, E. Dudu Yıldız, Nihal Sağlam, Birsen Erdinç, Nergiz Gülburun, Nedim Güzel, Burak Keser, Yavuz Başkale ve Onur Emre Eskici türküleriyle ruh verdi. Kendilerine sazlarıyla Metin Altun, Veli Mavili, Ufuk Önder Serdar, Hüseyin Geçer, Mustafa Karakuş, Muhammet Hasan Solmaz, Veysel Ateş ve Şeref Büyükyörük eşlik etti.