HAMOY Anıtkabir’de


HAMOY, kuruluşunun 50. yılı etkinliklerini ulu önder Atatürk’ün Anıtkabir’deki mozolesine çelenk koyarak ve Anıtkabir Özel Defteri’ni  imzalayarak başlattı.

06 Mart 2023 günü kalabalık bir HAMOY’lu üye grubunun Anıtkabir’i ziyareti son derece anlamlı ve bir o kadar da duygu yüklüydü. Anıtkabir’de gerçekleştirilen resmi törende HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz mozoleye çelen koyarak, heyetle beraber saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Anıtkabir merdivenlerinde klasik hatıra fotoğrafı çektiren heyet Anıtkabir Özel Defterini yazmak üzere Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazıp, imzaladı:     

Sevgili Atatürk,

Bir taraftan büyük bir özenle kurduğun Cumhuriyetin 100. yılını coşku ile yaşarken, bir taraftan da; senin izinden ve düşüncelerinden ödün vermeden, bu ülkenin sonsuza dek yaşaması yolunda üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışan ve cumhuriyetin son 50 yılına şahitlik eden HAMOY’un sana yürekten bağlı üyeleri olarak yine huzuruna geldik.

“Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür” felsefesiyle; fikri hür, vicdanı hür bir biçimde, 50 yıldır, milli ve manevi değerlerinden taviz vermeden ona sahip çıkan HAMOY, bundan sonra da senden aldığı yaşam ateşiyle varlığını hep sürdürecektir.

Ateşin yüreğimizde, fikrin beynimizde yaşasın.

Huzur içinde rahat uyu Atam. 06 Mart 2023

Abdullah Gündüz

HAMOY Başkanı