Ustalar Ödüllerini Aldılar…


Milli kültürümüzün temel taşlarından biri olan halk biliminin sevdirilmesi, yaşatılması, bu felsefenin gelecek kuşaklara yansıtılması, bu konularda çeşitli yayın, panel, söyleşi, konferans, sempozyum gibi platformlarda bilgi ve deneyimleriyle milli kültürümüze önemli katkılar sağlayan kişi ve / veya kuruluşlara ödüller vererek bu alanda hizmet üretenleri onurlandırmak gerektiğine inanan HAMOY,kuruluşunun 45. yılı nedeniyle düzenlediği bir ödül organizasyonuyla folklor / halkbilim alanında değerli çalışmalar yapan halkbilimcileri ödüllendirdi.  

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 28 Nisan 2018 günü gerçekleştirilen törende; Süleyman Şenel, Rıza Konyalı, Erkan Sürmen, Prof. Dr. Öcal Oğuz, Baki Yaşa Altınok, Ramazan Kıvrak, Abdullah Sözen, Abdurrahman Yağdıran, Prof. Dr. Gülay Mirzaoğlu, Doç. Dr. Erdoğan Altınkaynak, Prof.Dr. Tufan Gündüz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Dünyası Müzik Topluluğu ödüllerini aldılar.

Ödül töreninin ardından Şef Mehmet Gürbüz yönetimindeki HAMOY Türk Halk Müziği Korosu tarafından 50 dakikalık bir konser sunuldu.