Usta Halk Bilimcilere Ödül…


HAMOY – Halk Müziği ve Oyunları Araştırma Eğitim Gençlik Derneği, halk bilimine hizmet etmiş 12 duayene daha törenle “Halk Bilimi Ödülleri” verdi. Tören Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 16 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

Törenin açış konuşmasını yapan HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz; ödüle layık görülen ustaların halk bilimine karşılıksız ve gönülden bir bilinçle sarıldığını, bu konuyu kendi yaşam felsefeleriyle eşitlediklerini, dolayısıyla ödülü gönülden hak ettiklerini söyledi. 

Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende; Ahmet Özdemir, Aysun Gültekin, Devlet Tiyatroları / Neşe Dert Aşk oyunu, Emre Dayıoğlu, Halil Atılgan, Hüznü Aydoğdu, Mansur Kaymak, Nail Tan, Necmettin Palacı, Öznur Tanal, TRT Bergüzar TV programı ve Yunus Karaca ödül aldı.

Ödül töreni sırasında HAMOY Türk Halk Müziği Yetişkinler Korosu, Şef Abdullah Gündüz yönetiminde yurdun çeşitli yörelerinden derlenmiş türkülerden oluşan bir konser sundu. Törene çok sayıda halk bilimci ve türkü sever katıldı.