Temel’in Türküsü


Sadece Karadeniz türkülerinin söyleneceği özel bir konser vermeye karar veren HAMOY, ”Temel’in Türküsü” adı altında muhteşem bir konseri, 02 Şubat 2017 tarihinde Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Abdullah Gündüz’ün yönettiği konsere, her zaman olduğu gibi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da izleyici olarak katıldı ve konserin sonunda bir konuşma yaptı.

Yıllarca dillerden düşmeyen Karadeniz türküleri, salonu dolduran yüzlerce sanatseverin de katılımıyla büyük bir coşkuyla seslendirildi.  Koronun söylediği türkülerin yanı sıra solo performanslar da vatandaşlar tarafından beğeniyle dinlendi. Hareketli eserlere bazı vatandaşlar horonla eşlik ederken, bazı eserler ise dinleyenleri bambaşka diyarlara götürdü. Şef Abdullah Gündüz’ün türkülerin aralarında anlattığı Karadeniz fıkraları da salonu dolduran Ankaralıları kahkahaya boğdu.

Karadeniz türküleri deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan Süreyya Davulcuoğlu’nun da sahne aldığı ve çok büyük bir beğeniyle izlendiği gece, Davulcuoğlu tarafından söylenen ve seyircilerin de iştirak ettiği “Atabarı”  türküsü ile son buldu.

HAMOY halk oyunları grubunun eski üyeleri de bir türküye oyunlarıyla eşlik ederek nostaljik bir hava yarattılar.


Etkinlik Programı