HAMOY 45 Yaşında…


GELENEKSEL BALODA HAMOYLULAR COŞTU…   

HAMOY’un “olmazsa olmaz”ı olan geleneksel kuruluş yılı balosunun bu yıl 45’incisi gerçekleştirildi. Ankara Plaza Otel’de yapılan baloya 200’den fazla HAMOY üyesi, yakını ve davetliler katıldı.

HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz’ün, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile kol başkanlarını tanıtarak açılışını yaptığı baloda, Abdullah Gündüz, ayrıca, dönem içinde yapılan ve ileri tarihlerde yapılacak olan etkinlik ve çalışmalardan bilgiler sundu. Başkan Gündüz, HAMOY’un; geleneksel Anadolu kültürünü yaşatma, genç kuşaklara aktarma ve bu kültüre sahip çıkma amacıyla kurulduğunu, insana dair hemen her konunun sosyal sorumluluk bağlamında içinde olduğunu, insana değer veren ve insanı ön plana çıkaran bir felsefeye sahip bulunduğunu söyledi.

HAMOY’un 45. kuruluş yılı balosunda; derneğe uzun yıllar emeği geçenlere şükran plaketleri sunulurken, kurucu üyeler tarafından da görkemli bir “45. Yıl Pastası” kesildi. 

Geceye Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarından Sıtkı Akın, Nahide Tokgöz ve Mihriban Türkmen yurdun dört bir köşesinden sundukları türküleriyle renk katarken, sanatçı Okyay Şenocak ile Evren Öner de oyun havaları ve halaylarıyla geceye katılanları coşturdular.

Balo, hatıra ve aile fotoğrafı çekimiyle gece yarısı sona erdi.