HAMOY 43 Yaşında…


GELENEKSEL BALODA HAMOYLULAR COŞTU…   

HAMOY’un “olmazsa olmaz”ı olan geleneksel kuruluş yılı balosunun bu yıl 43’üncüsü gerçekleştirildi.  5 Mart 2016 tarihinde Ankara Plaza Otel’de yapılan baloya 200’den fazla HAMOY üye ve yakını katıldı.

HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz’ün, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile kol başkanlarını tanıtarak açılışını yaptığı baloda, Abdullah Gündüz, ayrıca, dönem içinde yapılan ve ileri tarihlerde yapılacak çalışmalardan bilgiler sundu.

Coşkuyla eğlenilen baloda her sene olduğu gibi “eşya piyangosu” düzenlendi. Hatırı sayılır hediyelerin bulunduğu piyangonun biletlerinin hepsi satıldığı için derneğe büyük katkı sağlandı. 

HAMOY’da aralıksız olarak 5 yıl ve katlarında hizmetlerde bulunan üyelere her sene olduğu gibi plaketler verildi. Buna göre; M. Ali Akın 35, Rahime Doğan ve Sema Öylü 30, Sarıgül Yılmaz 25, Yıldız Akmeriç 20, Filiz Altuntaş 15,  Sırrı Yetkin, Uğur Ertunç ve Meltem Yılmaz da 10’uncu yıl plaketlerini, HAMOY’a katkıları ve emekleri geçmiş eski üyelerin ellerinden aldılar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarından Ertan Çıngı, Yıldız Çam Özdemir ve HAMOY’dan yetişen Nahide Tokgöz’ün solist olarak katıldığı 43. yıl kuruluş balosu çok keyifli ve eğlenceli geçti, oynamayan, halay çekmeyen, dans etmeyen kalmadı.

Balo’nun organizesi, otelin ayarlanması, bilet satışı, masaların düzenlenmesi ve buna benzer işler HAMOY Sosyal İşler Kol Başkanı Atilla Tekbudak ve ekibi tarafından gerçekleştirildi.