Bir Balo İle Kutlandı


HAMOY’UN 46. YIL COŞKUSU

HAMOY’un kuruluşunun 46. yılı anısına hazırlanan “Kuruluş Yılı Balosu” büyük bir coşku ile gerçekleşti.

Ankara Plaza Otel’de 9 Mart 2019 günü gerçekleştirilen baloya başta kurucu üyeler olmak üzere çok sayıda eski ve yeni üye ile diğer davetliler katıldı.

46. yıl balosunun açılış konuşmasını yapan HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz; “kültürel değerlerimizi yaşatma ve yayma bağlamında 46 yıldır hizmet üreten derneğimiz, insana dair hemen her konuda bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerine düşen tüm görevleri yerine getirme çabası içinde olacaktır” dedi.

Dönem içinde gerçekleştirilen etkinlikler hakkında kısa bilgiler de aktaran Başkan Abdullah Gündüz, planlanan programlarla ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.

Baloda, dernek hizmetinde 40 yıldır emek veren Abdullah Gündüz ile Zeki Özgör’e kurucu Başkan Serbülent Yasun tarafından plaket verildi. Öte yandan 25 yıldır hizmet veren Atilla Tekbudak, 20 yıldır hizmet veren Mustafa Deveci ve 10 yıldır hizmet veren Mehmet Gürbüz de yine Serbülent Yasun’un elinden plaketlerini aldılar.

Son derece yoğun bir eğlence programıyla kutlanan 46. yıla, Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Yıldız Çam Özdemir ile TRT sanatçısı Emine Koç ayrı bir renk kattılar. Hollanda’da çalışmalarını sürdüren ve kuruluş yılı balosuna özel olarak katılan ve eski bir HAMOY üyesi olan Zade Ünver’in halk oyunları topluluğu da oyunlarıyla sürpriz yaptı.

Baloya katılan davetiler gece boyunca dans edip eğlendiler.