Başarılı Sezonun Ardından…


ANADOLU’DAN YANKILAR’43

HAMOY’un her çalışma dönemi sonunda geleneksel biçimde uyguladığı Anadolu’dan Yankılar dizisinin 43.sü de başarıyla tamamlandı. 

04 Haziran 2016 günü Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda, Yeşilay’ın da katkı ve destekleriyle gerçekleştirilen program iki ayrı bölümde sunuldu.

Abdullah Gündüz yönetimindeki Yetişkinler Korosu’nun ilk bölümde yer aldığı programın ikinci bölümünü Şef Savaş Akbıyık yönetimindeki Gençlik Korosu oluşturdu.

Oldukça kalabalık bir dinleyici topluluğunun izlediği programın açış konuşmasını yapan HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz, HAMOY’un kültür politikası üzerinde durdu ve kültürel bağlamda üstlendikleri görevin kutsallığında yoğunlaşarak, özellikle gençleri türkü çalıp söylemeye davet etti.

Yeşilay’ın Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak da yaptığı konuşmada Yeşilay’ın amaçlarından bahisle; “gençleri müziğin gücü ile kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan kurtarmalıyız” dedi.

Konserlerin ardından Yeşilay Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak koro şeflerine günün anısına birer plaket takdim etti.


Etkinlik Programı