44. Yıl Balosu Bir Başkaydı


HAMOY’un kuruluşunun 44. yılı münasebetiyle düzenlenen balo her sene olduğu gibi bu yıl da neşeli ve keyifli geçti.

Ankara Plaza Otel’de 4 Mart 2017 günü gerçekleştirilen baloda eski ve yeni üyelerin dışında çok sayıda davetli yer aldı. İki yüzün üzerinde bir davetlinin katılarak eğlendiği, şarkı ve türkü söyleyip halaylar çektiği, oynadığı, çekilişlerle heyecan yaşadığı, dans edip sohbetlere katıldığı balo, gece yarısına kadar sürdü.

44. Yıl Balosu’nun açılış konuşmasında HAMOY Başkanı Abdullah Gündüz, dönem içerisinde yapılan ve daha sonra yapılmak üzere planlanan çalışma ve projelerden söz ederek açıklamalarda bulundu. 

Ankara dışından eski üyeler ile Nallıhan Belediye başkan ve yardımcısının da şereflendirdiği baloda; aralıksız 5 yılını tamamlayan Hamdi Zehir ile Özlem Akpınar’a, 10 yılını tamamlayan Kaya Irmak ile Uğur Ertunç’a, 30 yılını tamamlayan Nedim Güzel’e ve 40 yılını tamamlayan Mehmet Özgen’e birer plaket takdim edildi. Öte yandan her baloya katılarak maddi manevi desteğini esirgemeyen eski üyelerden Yüksel Koca’ya da bir şükran plaketi verildi.

Gecenin eğlence bölümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları Ertan Çıngı ile Senem Gül, seslendirdikleri türkü ve oyun havalarıyla davetlileri ve baloya katılanları coşturdular.